Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
stk -emise- postup měření,chyby při testu?
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Fish je teď offline  Fish
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 16:58   Citovat  

Přátelé,dnes jsem po třech letech osobně absolvoval měření emisí na malé STK stanici. Honda Jazz GD1, 1.3, r.v 2003. Měření mělo následující kroky:
-----------------------------
kontrola chyb OBD diagnostikou
kontrola lambda sondy softwarem
volnoběh
měření emisí volnoběh
měření emisí zvýšené otáčky
------------------------------

problém nastal už u prvního kroku při výpisu chyb z ecu. Já blbec se o víkendu hrabal v motoru,odpojil a zapojil zapalovací cívky, abych něco vyzkoušel na motoru a ta chyba (nezapojené)cívky zůstala uložená v ecu,i když nesvítila kontrolka motoru

dále probíhalo měření bez problému, vše zelené,ale díky chybě mi to prý nemůže dát, řekl jsem,ok,je to moje chyba,dělal jsem to a to, on,že v pořádku,že chybu vymažeme a zkusíme to znovu. Chybu se mu na nějakým obd udělátku vymazat nepovedlo, tak jsem poprosil o klíč,odpojil baterku a pamět ecu vymazal. čili první měření:

kontrola chyb OBD diagnostikou - NG
kontrola lambda sondy softwarem - OK
volnoběh - OK
měření emisí volnobě - OK
měření emisí zvýšené otáčky - OK

druhé měření, chyba vymazaná,znovu se neobjevila, ale jak se vymazala paměť, jednotka neměla data o měření lambdy a ten jejich vnitřní test přes software nevycházel, čili druhé měření:

kontrola chyb OBD diagnostikou - OK
kontrola lambda sondy softwarem - NG
volnoběh - OK
měření emisí volnobě - OK
měření emisí zvýšené otáčky - OK

On nevěděl co s tím,řekl mi že je asi špatná lambda,přitom při prvním měření byla ok,tak prý,jak se vymazala pamět ecu jednotka nemá data a ten jejich software bud nefungoval,nebo to neumělo honda lambdu? nevěděl

Každopádně auto je v pohodě,lambda taky,emise jsou dobře,ale stk jsem kvůli tomu dostal jen na měsíc.

Ptám se tedy,co s tím? Mam jezdit a zkusit to po čase znovu,až ecu nasbírá data? Nemam prakticky co opravovat,vše běhá jak má bez chyb? Co myslíte? Mate s tím někdo zkušenosti?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
mad_zed je teď offline  mad_zed
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 17:43   Citovat  

Je to normalni.Nejde to udelat,ze vymazes data pdpojenim baterky a pak merit emise.Musel bys to prvni jet nekam projet a az pak merit.Za 30dni to udelas.Tu sondu jednotka nedokaze vyhodnotit na miste,chce a to pri jizde akcelerace/brzdeni motorem.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 17:59   Citovat  

Tohle krasne demonstruje to diletanstvi na nasich STK a jak NA HO*** jsou... cele STK a emise bych zrusil a nechal jen zakladni kontrolu resici zda to sviti, brzdi, zataci, neni to rozpadlej vrak a netece z teho olej.

Jinak k tematu, to cemu rikas kontrola lambdy softwarem je kontrola takzvanych readiness kodu.
ECU provadi sama testy emisnich systemu, jako je funkce lambdy, katalizatou, filtru, apod.
A o tom, ze dany test je v poradku ma zaznam.

Vymazanim ECU se smazou i vysledky techto testu a je tedy potreba aby je ECU nova provedla.... to chvili trva.. a tedy doporuceni vyse, chvili s tim jezdit a pak jit znovu je spravne.

Idealne je, mit OBD 2 skenner, staci elm z ciny za stovku a apliakc ena mobilu, kde si muzes readiness kody sam vycist a jit na STK kdyz vis ze vsechny (podporovane*) readiness kody hlasi ok.
*) Ono readiness kodu je nekolik ale ne vsechny bude auto podporovat.... resi se stav jen tech, ktere auto podporuje. Takze to, ze auto zakladi ze nejaky kod nepodporuje je v poradku. necekej u vsech kodu zelene.

A ano jiny krok je cteny pameti zavad ECU... a ti blbecci to nedavaji i kvuli zcela nesouvysejicim mrtvym chybam. Takze smazat, udelat readyness kody, a trada.

Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 18:01   Citovat  

System funguje spravne, aby kazdy tydyt neprosel technickou odpojenim baterky, nez vjede dovnitr. Cely problem byl v tom, ze si to resil na TK a nesmazal to drive. Jak pise mad_zed, az to nastrada nejaka data, tak jed na emise znovu.

To ze se da projit i jinak a co je nahouby ted neresim...

mad_zed je teď offline  mad_zed
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 18:29   Citovat  

No jde na to pouzit i takova ta mala placka do ruky z displejem za 300kc zatim me to jelo na vsech japoncich od 2001.nissan,mazda,honda,mitsubishi,subaru a hyundai dokonce renaulta.Zobrazi to kod s popisem a jedna polozka je to,co ctou na emisich readline.Nektere auta ktere treba neumi vsechny funkce je u nich N/A.Co jsou dobre OK,spatne NG.Kamos ma readline spatne,check mu nesviti,ale behem ostre jizdy ma missfire a check problikne.Pri vypnuti motoru chyba zmizi z pameti zavad,ale v readlines zustava viset.Kdyz odpoji baterku a nebude jezdit jak prase ma vsechny readlines OK a muze na emise.I kdyz zavadu neodstrani.To je paradox ceskych stk.Nejde to brat univerzalne na vsechny auta Velmi šťastný
Stepa to napsal dobre.Neumim to tak dobre vysvetlit.
Mam doma i HDS,ale tu jsem uz skoro rok nepouzil.

Uz jsem si vzpomnel maxiscan ms309

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 19:40   Citovat  

Díky za reakce od Vás. KDyž by mi to takhle vysvětlil technik na STK, bylo by to ok. Moje blbost,že jsem to nesmazal,ale jsem ještě stará škola, Hondy 90tý léta,co nesvítí na palubce,neexistuje Velmi šťastný. Díky,vyrazím tam znova za týden. Brácha má novou diagnostiku za 20T KČ na Audi,snad to půjde použít na Jazz

Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.1.2019 , 20:01   Citovat  

Stepa napsal:
System funguje spravne, aby kazdy tydyt neprosel technickou odpojenim baterky, nez vjede dovnitr. Cely problem byl v tom, ze si to resil na TK a nesmazal to drive. Jak pise mad_zed, az to nastrada nejaka data, tak jed na emise znovu.

To ze se da projit i jinak a co je nahouby ted neresim...

Ale to tu nikdo nerozporuje.
Naprd je to, ze beznej uzivatel bez diagnostiky nevi, zda ma readiness kody ok. A to, ze nekdo treba rped STK dobije autobaterii je vcelku normalni, kor treba u auta co nejezdilo... a pak se divi, co to po nem chcou.... a kdyz ani tehnik na emisich to nedokaze viz vyse vysvetlit a misto toho rika ze bdue asi spatna lambda tak je to face palm.

2mad_zed: Readiness. Readiness codes / kody, nikoliv readline

FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 9.1.2019 , 20:54   Citovat  

To že nemáš nacteny readiness kódy není důvod k tomu aby tě nepustil přes STK.
V případě že test ecu je bez závad ale nejsou ok všechny readiness kódy, dělá se na konci měření emisí ještě doplňkový test funkce lambda sondy. Úplně jednoduše, zda osciluje v daném rozmezí zpravidla na volnoběh. Pokud i tenhle doplňkový test projde, můžeš mít readiness úplně jakékoliv a normálně je měření vyhodnoceno jako vyhovující.

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 9:38   Citovat  

Stilg napsal:
Ale to tu nikdo nerozporuje.
Naprd je to, ze beznej uzivatel bez diagnostiky nevi, zda ma readiness kody ok. A to, ze nekdo treba rped STK dobije autobaterii je vcelku normalni, kor treba u auta co nejezdilo... a pak se divi, co to po nem chcou.... a kdyz ani tehnik na emisich to nedokaze viz vyse vysvetlit a misto toho rika ze bdue asi spatna lambda tak je to face palm.

2mad_zed: Readiness. Readiness codes / kody, nikoliv readline

Od toho existuje servis je to dobrý každý at dělá co umí Úsměv ale jinak se zbytkem souhlasím, potíž je v tom že dost techniků tomu nerozumí sama a natož aby to vysvětlovala někom ujinému a potažmo laikovy, který to potřebuje polopatě a s hodně obrázky Velmi šťastný

FastCivic napsal:
To že nemáš nacteny readiness kódy není důvod k tomu aby tě nepustil přes STK.
V případě že test ecu je bez závad ale nejsou ok všechny readiness kódy, dělá se na konci měření emisí ještě doplňkový test funkce lambda sondy. Úplně jednoduše, zda osciluje v daném rozmezí zpravidla na volnoběh. Pokud i tenhle doplňkový test projde, můžeš mít readiness úplně jakékoliv a normálně je měření vyhodnoceno jako vyhovující.

Přesně tak, a nebo jde readiness vytvořit i na dílně, ale jsou na to specifické postupy a zabere to nějaký čas ...

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 10:23   Citovat  

Jako readiness nejsou problém a dá se říct že jejich kontrola je u měření emisí k ničemu.
Pokud je nějaký kód připravenosti nedokončený u benziňáku rozdíl je jen v tom že se dělá doplňkový test.
Pokud je nedokončený u dieselu, tak se nedělá test volnou akceleraci jen jednou ale dvakrát resp čtyřikrát.
Když celou tuhle debilovinu zavedli, tak se vyhazovalo za každou 1ku. (test připravenosti nedokončen)
Jenže to neprošlo skoro každé auto. Tak vymysleli doplňkové testy a hotovo pořádnej výtlem

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 16:05   Citovat  

Takhle ty jejich slavné kódy vypadají

IMG_20190110_160126.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190110_160126.jpg, 3.06 MB

IMG_20190110_160158.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190110_160158.jpg, 2.15 MB

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 17:05   Citovat  

Od toho existuje servis je to dobrý každý at dělá co umí Úsměv ale jinak se zbytkem souhlasím, potíž je v tom že dost techniků tomu nerozumí sama a natož aby to vysvětlovala někom ujinému a potažmo laikovy, který to potřebuje polopatě a s hodně obrázky

Jo,děkuju, za takového laika se zas nepovažuju, jak píšeš, vzhledem k tomu že hodně lidí z honda-clubu jezdí s ECu ode mě Velmi šťastný , jen už se nevěnuju novějším hondám,pač mě to nezajímá,jen potřebuju ty emise Ble Diagnostiku si zvládnu udělat doma,ale prostě se mi tomu nechce věnovat čas a učit se to.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 17:12   Citovat  

Tak sorry no Velmi šťastný neznám tě, tak jestli jsi nebo nejsi laik nemůžu věštit. Vzhledem k tomu, že si stěžuješ že ti technik něco nevysvětlil tak jsem myslel, že o tom nevíš vůbec nic přátele

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 18:15   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Tak sorry no Velmi šťastný neznám tě, tak jestli jsi nebo nejsi laik nemůžu věštit. Vzhledem k tomu, že si stěžuješ že ti technik něco nevysvětlil tak jsem myslel, že o tom nevíš vůbec nic přátele

V pohodě. Prostě,člověk,který je placený za kontrolu auta ti musí říct, co máš dělat. Např. auto neprochází,máte špatnou lambdu,vyměnit,atd. Když je závěr měření,já nevím,co s tím,zajeďte se zeptat do Hondy,snad Vám poradí... je prostě málo, to tam rovnou můžou dát automat na mince a technika si bude dělat každý sám.

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2019 , 21:58   Citovat  

Fish napsal:
V pohodě. Prostě,člověk,který je placený za kontrolu auta ti musí říct, co máš dělat. Např. auto neprochází,máte špatnou lambdu,vyměnit,atd. Když je závěr měření,já nevím,co s tím,zajeďte se zeptat do Hondy,snad Vám poradí... je prostě málo, to tam rovnou můžou dát automat na mince a technika si bude dělat každý sám.

Však ale ono je to v podstatě tak. STK je takový automat. Hodíš tam dvojku a čekáš jestli vyhrajes pořádnej výtlem
Ty emise jsou totální prachsprostá fraška. Je to akorát zkomplikovane "online" kontrolou diagnostiky a fotek, ale jinak pořád jen na technikovi jestli ten který vrak nechá projít a sondu strčí do výfuku vedlejšího auta nebo ne...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2019 , 7:43   Citovat  

Fish napsal:

je to dobrý je to dobrý za ty peníze by to člověk očekával ... když už jsme u toho, ted bylo zase zdražovaní, jako chápu že musí mít vybavení atd. ale zase mají státem garantovane zakázky Velmi šťastný a nechávat tam za chvíli 2000,- aby mi někdo řekl auto máte v pořádku když to vím ... to snad ne

David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2019 , 13:29   Citovat  

Me treba vadi,ze udelam technickou na 2 roky,za tu dobu najedu treba jen 1000km a pak zase na technickou,kdyz je to auto prakticky ve stejnym stavu.Tohle maj ted treba dobry motorkari,ze jim to prodlouzily na 4 roky.

DanTe je teď offline  DanTe
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2019 , 14:27   Citovat  

David.306 napsal:
Me treba vadi,ze udelam technickou na 2 roky,za tu dobu najedu treba jen 1000km a pak zase na technickou,kdyz je to auto prakticky ve stejnym stavu.Tohle maj ted treba dobry motorkari,ze jim to prodlouzily na 4 roky.

Tak to buď v klidu, protože se v kuloárech hovoří o tom, že starší auta budou muset na STK dokonce každý rok Velmi šťastný A vzhledem k demenci našich vašnostů nahoře bych se nedivil, kdyby se to tady i odsouhlasilo Tak to valím bulvy

Obsah fóra Honda-club.cz   
stk -emise- postup měření,chyby při testu?
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina